Als je op zoek bent naar een draadloze speaker die vooral draagbaarheid en design voorop stelt, dan is de Lexon Mino+ een uitstekende keuze. Hij is perfect voor korte luistersessies onderweg, op reis of op het werk. De combinatie van aluminium behuizing, TWS-stereo en draadloos opladen is uniek in deze prijsklasse. Houd er echter rekening mee dat de batterijduur beperkt is: je krijgt maximaal 3 uur speeltijd, dus voor een dagje uit is een powerbank of extra oplaadmoment nodig.
Wil je twee speakers koppelen voor stereo, dan is dat simpel en effectief. Maar bedenk dat je dan wel twee exemplaren moet aanschaffen. De selfie-functie is een leuke extra, maar werkt alleen met de bijbehorende app. Als je vaak belt via je speaker, dan is de microfoon een prettige toevoeging, al is de kwaliteit niet vergelijkbaar met een dedicated handsfree set.
Voor wie veel bass verwacht of de speaker regelmatig buitenshuis gebruikt bij slecht weer, zijn er betere opties. De Mino+ is niet waterbestendig, dus hij is niet geschikt voor bij het zwembad of in de regen. Ook de Bluetooth 4.2 is wat ouder, maar voor de meeste gebruikers zal dit geen probleem zijn. Als je echter een stabiele verbinding op grotere afstand nodig hebt, kun je beter kiezen voor een speaker met Bluetooth 5.0.
Samengevat: de Lexon Mino+ is een stijlvolle, functionele speaker voor liefhebbers van design en compactheid. Weeg de korte batterijduur en het gebrek aan waterdichtheid af tegen de esthetiek en het gebruiksgemak.